Pomáháme, podporujeme

uniceflogo

zivotdetem

 

 

 

 

Již od vzniku naší školy se pravidelně a systematicky zapojujeme do mnoha dobročinných projektů. Snažíme se žáky a žákyně připravit na jejich budoucí život nejen s ohledem na získané znalosti a vědomosti, ale jde nám v tomto procesu i o formování jejich postojů a hodnot, které budou jednou považovat za naprosto samozřejmé. Jednou z nich je zcela jednoznačně i schopnost empatie a potřeba pomáhat nejen slabším a nemocným, ale také například městu a svému okolí.

Organizujeme dobročinné prodeje a sbírky, pořádáme vánoční dobročinné koncerty a dražby (Katalog_aukce2018_zde)Vyrábíme předměty pro neziskové organizace, podporujeme charitativní organizace účastí na akcích, prodáváme výrobky našich žáků na školních bazarech, organizujeme sběr starého papíru, adoptovali jsme několik zvířat v pražské ZOO, pravidelně vystupujeme v Domovech seniorů v Říčanech, jsme dlouhodobým partnerem Klubu nemocných cystickou fibrózou (http://www.klubcf.cz).

 

V průběhu koronavirové epidemie se naši žáci zapojili do projektu Radost seniorům (více zde: http://www.flami.cz/galerie-radost/). Děti v domácí škole vyráběly křížovky a kvízy, psaly pozdravy, přání a dopisy, malovaly obrázky. To vše, abychom společně potěšili seniory v těžkých dobách izolace. 

 

2. ročník dobročinného Vánočního koncertu.

 

 

 

 

Na adventním dobročinném jarmarku jsme vydělali 72 000 Kč pro tři děti nemocné cystickou fibrózou, které jsou navíc ve složité sociální situaci. Všichni žáci školy společně vyráběli dekorace a dárky, které jsme na jarmarku úspěšně prodávali. Poděkování z Klubu nemocných si přečtěte ZDE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Žákyně 2. stupně v rámci svého Individuálního projektu Mladý dobrovolník podpořily domov důchodců v Mukařově. Sledujte video z jejich projektové práce.

 

Sběr starého papíru organizovaný školním parlamentem vynesl více než 3000 Kč, které jsmě věnovali organizaci pomáhající týraným a opuštěným zvířatům. 

 

 

 

 

 

Výtěžek vánočního dobročinného koncertu ve výši více než 300 000 Kč jsme použili také na nákup dýchacích přístrojů pro děti nemocné cystickou fibrózou. Byli jsme u předání 10 ks inhalátorů přímo v Klubu nemocných cystickou fibrózou.

 

 

 

Žákyně 6. třídy v rámci svého dobrovolnického projektu zorganizovaly sbírku pro opuštěné pejsky v psím útulku.

 

 

 

Opakovaně jsme se účastnili dobrovolnického projektu 72 hodin. Žáci školy obdrželi od organizátorů projektu desítku stromků, které společně vysadili. Zároveň jsme uklízeli v okolí školy i v městském parku.

 

 

Pro dva chlapce nemocné cystickou fibrózou jsme na vánočním jarmarku utržili částku více než 50 000 Kč, za kterou jsme pro oba pořídili ozdravný pobyt u moře.

 

 

Sc22017042011240Sc22017042011251

život detempoděkování_cf

Sc25015060311560

 

Podporujte s námi tyto organizace:

uniceflogo

Unicef

 

Klub nemocných cystickou fibrozou

zivotdetem

Nadace Život dětem

 

 

Zveme k návštěvě parku A. Švehly v Říčanech, kde jsme zřídili naučnou stezku kolem stromů.