Program ZDRAVÁ ABECEDA

Jsme dlouhodobě partnerskou školkou programu ZDRAVÁ ABECEDA. Jde o program zaměřený na podporu zdravého životního stylu u dětí předškolního věku.

Aktuální jídelníček 17.12. – 21.12.

10.12.-14.12.

 

ZDRAVÁ STRAVA

Dítě se do jídla nesmí nutit, naší snahou je přimět dítě alespoň jednou ochutnat, důležitá je pestrost a variabilita předkládaných pokrmů. K pití nabízíme pouze čistou vodu, neslazené čaje, případně sladíme medem, vynecháváme slazené limonády. Připravujeme domácí ovocné čaje. Minimálně 1x denně je do jídelníčku zařazena porce ovoce nebo zeleniny.

 

 

POHYB

V našem programu platí alespoň 10 minut pohybu v každé ranní lekci a každé odpoledne, pohyb je rutinní složkou dne. Máme pravidelný kroužek malého turisty, kdy každý týden s dětmi vyrážíme na menší či větší výlety do okolí školky. V programu máme dále pravidelně jízdy na ponících. Organizujeme výuku plavání. V zimě na školce v přírodě lyžujeme, v létě chodíme na výlety.

ZDRAVÉ PROSTŘEDÍ

Vedeme děti k hospodárnému a šetrnému postoji k věcem a okolí, recyklujeme. Vytváříme vhodné podmínky pro zdravý a rovnoměrný rozvoj dětí – učebny jsou vybaveny vhodným nábytkem, dostatečně velká je zahrady školky s prvky pro rozvoj pohybu a zručnosti.

VNITŘNÍ POHODA

Vedeme děti k vzájemnému respektu, vytváříme prostředí založené na důvěře a dobrých vztazích. Učíme děti v komunitním kruhu sdělovat své pocity, říkat „Ne“, reagovat na konflikty, hrozby.