Aktuality

VÝSLEDKY ZÁPISU DO 1.TŘÍD PRO ŠKOLNÍ ROK 2020/2021 NAJDETE V SEKCI PRO ZÁJEMCE/ZÁPIS.

 

PRO ŽÁKY ZÁKLADNÍ ŠKOLY : Následující opatření se týkají zameškané výuky v základní škole :

  • Učitelé připravují výuku pro on-line domácí práci. Cílem je udržování kontaktu s dětmi a mezi dětmi a také podpora pracovního návyku, režim domácí školy v žádném případě nekopíruje nároky běžné výuky. Sledujeme hlavní obsahy v klíčových předmětech, soustředíme se na prohlubování učiva, a to vše při zohlednění rodinných podmínek každého žáka.

  • Pro online práci žáci dostávají týdenní plán a pro konkrétní úkoly, termíny a zdroje pro vypracování využívají Školu on Line. Pro sdílené konference, video hovory a konzultace využíváme Skype, WhatsApp a další platformy jako  GoogleClassroom, FlipGrid.

  • Domácí výuka rozhodně neznamená propad ve výuce či zameškání látky, naopak může podporovat výchovnou složku, děti se učí zkušeností, pomáhají v domácích podmínkách, posilují své dovednosti pracovní, sociální, rozvíjejí samostatnost. Máme za to, že není cílem online výuky přenést do elektronické podoby maximum informací a udržet děti co nejdéle u počítačů. V tuto chvíli je důležitá kvalita, vybírat z obsahů to podstatné, soustředit se na to, co děti aktuálně prožívají, děti se neučí pro školu, ale pro život a nyní je příležitost pro takové učení.

  • Navíc, veškeré učivo po návratu do školy s dětmi zreflektujeme a zopakujeme, učivo děti spolehlivě zvládnou.

PRO RODIČE DĚTÍ Z MATEŘSKÉ ŠKOLY:

OD 14.4.2020 PLÁNUJEME OBNOVENÍ PROVOZU.

BLIŽŠÍ INFORMACE OBDRŽÍ RODIČE E-MAILEM. PROSÍME O PŘIHLAŠOVÁNÍ K DOCHÁZCE PROSTŘEDNICTVÍM FORMULÁŘE ZASLANÉHO E-MAILEM. DĚKUJEME.

 

VAŘÍME TAKÉ PRO ŘÍČANSKÉ SENIORY.

ZDE NAJDETE NABÍDKU JÍDEL PRO NÁSLEDUJÍCÍ 2 TÝDNY. JÍDLO VAŘÍME KAŽDÝ DEN ČERSTVÉ, PO UVAŘENÍ SE ZCHLADÍ A VAKUOVĚ ZABALÍ. TAKTO VYDRŽÍ V CHLADNIČCE I 2 DNY. Možnosti odběru seniorské stravy zjistíte na telefonu 602 176 833 nebo infolince říčanské radnice.

Po 30.3. Trhané kachní maso, červené zelí, bramborový knedlík
A:1,3,7,9
Po 6.4. Španělský ptáček, dušená rýže
A:1,3,9
Út 31.3. Pečené kuře s jablky, šťouchaný brambor  A:1,9 Út 7.4. Boloňské Lasagne
A:1,3,7,9
St 1.4. Kuřecí prsa na kari s ananasem, dušená rýže
A:9
St 8.4. Hovězí vařené, rajská omáčka, knedlík                                  A:1,3,7,9
Čt 2.4. Medailonky z vepřové panenky v sýrovém těstíčku, pečené brambory
A:1,3,7
Čt 9.4. Pečené kuře se špenátovou nádivkou, vařené brambory
A:1,3,7,9
Pá 3.4. Rizoto se zeleninou a čočkou

A:9

Pá 10.4. zavřeno