Týden Harryho Pottera

U příležitosti 20 let od prvního vydání knih o čaroději Harry Potterovi, se celá škola promění v učebny koleje v Bradavicích, budeme společně číst v češtině i angličtině všechny díly oblíbené ságy, budeme vyrábět kostýmy, vařit lektvary, kouzlit.

Vážení rodiče,

tradičně bývá měsícem knihy březen. V Magic Hill ale podporujeme čtenářství celoročně, k čemuž využíváme různých příležitostí – např. letos v listopadu si připomeneme, že je to již 20 let, co se na pultech knihkupectví poprvé objevil první díl čarodějnické ságy Harry Potter a kámen mudrců, a deset let od vydání posledního sedmého dílu – Harry Potter a relikvie smrti.

Příběhy Harryho Pottera znají miliony dětí, celosvětově se prodalo 450 miliónů knih, přeložena byla do 79 jazyků. Filmové zpracování patří mezi nejúspěšnější série s fantastickým žánrem všech dob. Avšak je to na prvním místě stále knižní předloha, která podporuje fantazii a přemýšlení – představivost, imaginace jsou nedílnou součástí čtení. Ve filmu se již obsah knihy zhmotňuje do jednoho určitého pojetí – ale právě tím nás ochuzuje o dotváření příběhu v našem vlastním světě nekonečných možností.

Fenomén Harryho Pottera je tedy pro nás východiskem pro nový celoškolní projekt. V týdnu Harryho Pottera od 13. do 16. listopadu se naše škola promění ve Školu čar a kouzel v Bradavicích a ponoříme se společně do kouzelnického světa, jehož bohatství se dá v knihách od J. K. Rowlingové objevovat znovu a znovu…

Po celý týden nás čekají kouzelnické aktivity. Shrňme jen ty nejdůležitější:

Pondělí 13. listopadu: Děti budou rozděleny do studentských kolejí: Nebelvíru, Havraspáru, Mrzimoru nebo Zmijozelu a zahájíme boj o školní pohár napříč všemi ročníky. Oběd pro tento den bude britský  – pro všechny stejné jídlo.

Úterý a středa 14. – 15. listopadu: Učit se budeme kouzelnické předměty, například lektvary či obranu proti černé magii.

Čtvrtek 16. listopadu: Uskuteční se turnaj ve famfrpálu a společná pozápasová oslava, na které vyhlásíme výsledky celotýdenního boje o školní pohár.

Pro žáky Bradavic platí tento dress code: V pondělí přijďte ráno do školy v kouzelnickém. Doporučujeme kouzelnický klobouk a plášť, kdo nemá plášť, zvolí černé oblečení. Ve čtvrtek se na famfrpálový zápas oblečte v barvách své koleje (k jaké koleji patříte, se dozvíte v pondělí), můžete vyrobit i vlajku, třásně či transparent, abyste své hráče řádně podpořili.